03 листопада 2016 року в приміщенні Конотопського медичного училища.

   З вітальним словом звернувся директор Конотопського медичного училища Косар Анатолій Антонович, який зауважив, що студенти це майбутнє та величезний потенціал паліативної допомоги, право на яку має кожний громадянин. Рошкован Валерія Василівна, директор Міжнародного благодійного фонду «Крила Надії», привітала усіх присутніх і висловила сподівання, що програма паліативної допомоги в місті та районі буде найближчим часом прийнята.

   В роботі конференції взяли участь практикуючі фахівці у сфері паліативної допомоги з міст Сум та Лебедина.

   Приходько Любов Володимирівна, представник управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації, у своєму виступі наголосила про важливість участі громадськості у розвитку якісної паліативної допомоги в регіоні та в Україні. За її словами, завдяки громадським організаціям приводяться в належний стан нормативні та законодавчі акти, що вже на сьогодні дає можливість створення та реалізації програм у сфері надання якісних послуг незахищеним верствам населення, в тому числі і паліативним хворим.

   Пухно Світлана Михайлівна, заступник директора Лебединського медичного училища, поділилась досвідом роботи волонтерського об’єднання «Пульс», хоспісної допомоги на дому та практики створених мультидисциплінарних бригад, що діють на базі паліативно-хоспісного відділення Лебединської ЦРЛ, в діяльності якого беруть безпосередню участь студенти Лебединського медичного училища.

   Костюк Сергій Іванович, завідувач паліативно-хоспісного відділення Лебединської ЦРЛ, розповів про практичну сторону надання допомоги та про складнощі з якими доводиться стикатись і шляхами їх подолання. В деяких випадках хворі перебувають у таких умовах, що, за його словами, на виклик має спочатку виїжджати прокурор, а не медик. Також Костюк С.І. зазначив про необхідність залучення коштів із зовнішніх джерел, таких як посильна допомога від бізнесменів та виробників сільсько-господарської продукції.

   Учасниками заходу стали представники медичних закладів міста, студенти медичного училища, представники органів місцевого самоуправління, волонтерські та громадські організації, представники ЗМІ, представники Конотопського індустріально-педагогічного технікуму КІСумДУ, який готує майбутніх соціальних працівників та соціальних педагогів.

   Студентка 4-го курсу медсестринського відділення Конотопського медичного училища Книр Анастасія доповіла про роботу, яку проводять студенти училища із підопічними Конотопського будинку-інтернату для дітей з особливими потребами.

   Доповіді мали також представник Конотопського медичного училища Добрянська Оксана Сергіївна та начальник відділу охорони здоров’я Конотопської міської ради Шульга Жанна Олегівна.

   Волік Валентина Іванівна, начальник відділу правопросвітництва Конотопського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги, монітор Національного превентивного механізму, доповіла про результати моніторингових візитів НПМ в закладах хосписної та паліативної допомоги в Україні, а також про супровід індивідуальних звернень громадян щодо доступу до паліативної допомоги.

   Козіна Оксана Геннадіївна, керівник проекту «Інформаційна кампанія «Безцінна мить життя» для жителів міста Конотоп та Конотопського району», підвела підсумки роботи конференції.

   Захід реалізований Міжнародним благодійним фондом «Крила Надії» в рамках проекту "Інформаційна кампанія "Безцінна мить життя" для жителів міста Конотоп та Конотопського району" за фінансової підтримки Міжнародного фонду "Відродження" у партнерстві із Конотопським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Конотопською міською спілкою жінок.

 

конференція "Про стан паліативної допомоги в Україні та на Конотопщині" конференція "Про стан паліативної допомоги в Україні та на Конотопщині" конференція "Про стан паліативної допомоги в Україні та на Конотопщині"