Причини та способи смерті людини під час пожежі

Пожежі не тільки руйнують будівлі, а й становлять серйозну загрозу життю людей. У разі виникнення пожежі кожна хвилина може коштувати комусь життя. Дуже важливо розуміти, як саме гине людина під час пожежі, щоб знати, як захистити себе та інших.

Однією з найпоширеніших причин смертей під час пожежі є отруєння чадним газом. При горінні матеріалів, таких як дерево або пластик, утворюються шкідливі гази, у тому числі чадний газ. Вони безбарвні і без запаху, тому іноді людина може їх не помітити. Чадний газ забирає в людини кисень, що призводить до смерті від смерті.

Іншою небезпекою під час пожежі є задихання від диму. Дим містить безліч різних опадів і газів, які можуть токсично впливати на організм людини. При вдиханні диму людина може втратити свідомість і потонути уві сні. Також температура димового середовища може бути вкрай високою, що призводить до опіків і смерті від великих опікових пошкоджень.

Не менш небезпечним може бути поширення полум'я. Пожежі можуть швидко поширюватися, особливо якщо будівля має горючу обробку або якщо всередині є області, що містять легкозаймисті матеріали. Якщо людина опиняється в дорозі полум'я без можливості евакуації, вона може бути охоплена вогнем і одержати смертельні опіки.

Види:Опіки різного ступеняОтруєння чадним газомТравми під час падінняЗабиті місця та переломи
Ознаки:Опіки на шкіріГоловний біль, запамороченнясадна і забиттяНабряки та синці
Способи запобігання:Використання вогнестійких матеріалівВстановлення датчиків чадного газуВикористання предметів безпекиДотримання правил пожежної безпеки
Дії постраждалого:Негайно охолодити опікЗалишити приміщення та викликати екстрену допомогуЗвернутися до лікаряНакладання холодних компресів

Чому дим на пожежі небезпечніший для людини, ніж вогонь?

У процесі горіння утворюється окис вуглецю (СО – чадний газ). Це дуже сильна отруйна речовина, отруйна дія якої заснована на взаємодії з гемоглобіном крові. Причому ця реакція відбувається у сотні разів швидше, ніж взаємодія з киснем повітря.

Чому не можна дихати під час пожежі?

У процесі горіння утворюється окис вуглецю (СО – чадний газ). Чадний газ не має ні кольору, ні запаху, переноситься швидко і на значні відстані, а також може накопичуватися в приміщеннях, що не провітрюються. Однією з основних ознак надходження чадного газу в організм є запаморочення та головний біль.

Чи можна дихати димом від пожежі?

При лісових пожежах вуглекислий газ, як правило, є небезпекою для людей (наприклад, пожежних), що працюють поблизу ділянок лісу, що тліють. Дим може викликати подразнення очей та дихальної системи, а також посилити хронічні захворювання серця та легень..

Куди йде дим під час пожежі?

Дим із палаючої квартири піднімається коридором та вентиляцією до верхніх поверхів. Відкриті вікна в квартирах створюють додаткову тягу, в результаті в приміщення потрапляє більше диму і люди просто задихаються. Продукти горіння, які потрапили до квартири, виходитимуть через кватирку, – розповів пожежник.