Біткоїн коли брати

Коли найкраще купувати біткоїн?

Коли стоїть купувати криптовалюту?

  • Якщо ціна біткоїна зростає, а коефіцієнт домінування високий, ви можете купити біткоїни.
  • Якщо коефіцієнт домінування високий, але ціна біткоїна падає, ви можете продавати альткойни.
  • Якщо коефіцієнт домінування біткоїнів знижується, але ціна зростає, настав час купувати альткіни.

Що чекає на біткоїн у 2023?

Прогноз Шарова оптимістичніший: за його словами, середньорічна вартість біткоїну 2023 року буде на рівні 30–35 тис. доларів . «До вересня біткоїн буде волатильним і може падати до 12 тис. і виростати до 30 тис.

Яка криптовалюта зростатиме у 2023 році?

Ethereum, Solana, Cardano, Polkadot, Binance Coin та інші криптовалюти будуть найперспективнішими монетами, які збільшать свою вартість. Ці криптовалюти активно розвиваються і привертають увагу дедалі більшої кількості інвесторів, зокрема великих компаній. Крім того, не варто забувати про біткоїн.

Invest-rating.ru
Де взяти біткоїн безкоштовно: найпростіші варіанти

Чи варто сьогодні купувати біткоїн і що вибрати: трейдинг чи інвестування

Зараз, коли вибір криптовалют дуже великий, інвестори-початківці страждають питанням: Брати чи не брати биткоин? Здавалося б, вибір очевидний і вкладення в топову криптовалюту, перевірену думкою – найрозумніше рішення. Однак високий поріг входу і небажання вкладатися на довгострок нерідко зупиняють криптоентузіастів-початківців і вони роблять вибір на користь альткоїнів.

Розмови про те, чи не пізно заходити в крипту, ведуться вічно.Хтось вважає, що топову монету варто закуповувати ще років 10 тому, коли її курс дозволяв придбати значну кількість монет. Інші дотримуються думки, що мати навіть кілька десятих чи сотих 1 BTC – це непогана інвестиція у майбутнє. Також актуальним залишається питання про доцільність придбання біткоїну інвесторами-початківцями. Щоб докладніше розібратися у всьому, ми запитали в експертів, чи варто взагалі вкладатися біткоін і що з ним найкраще робити після покупки.

Артем Баргер, науковий керівник магістратури з блокчейну в МФТІ, голова експертної ради НЦ “Ідея”, нагадує початківцям та досвідченим трейдерам, що інвестування у будь-які криптовалюти пов'язане з ризиками:

“Насамперед, потрібно усвідомлювати, що вкладення у будь-які криптовалюти, чи то Біткоїн, чи альтернативні криптовалюти, – це підприємство, яке пов'язане з високими ризиками. Інвестуючи у цій галузі завжди є ризики втрат незалежно від того, наскільки відомий чи популярний криптоактив. Природно, биткоин, і навіть ефір є певною мірою мастодонтами і натомість інших криптовалют і вкладення у яких може здаватися менш ризиковим підприємством. Але, на жаль, досвід показує, що ринок має високу волатильність і досить високу чутливість до ситуації зі світовою інфляцією та подорожчанням грошей, пов'язаним з політикою центробанків і підвищенням процентних ставок, що неминуче призводить інвесторів до виведення коштів з інвестицій з високим ступенем ризику.

Вкладати гроші в біткоїн – розумне рішення

Біткоїн став уже чимось на кшталт мейнстріму. Вважається, що у кожного криптоінвестора має бути хоч невеликий запас топової криптовалюти.Люди цінують його за унікальність, надійність, меншу ризикованість та величезну популярність. Довіра до першої у світі цифрової монети настільки велика, що її використовують нарівні з національною валютою у деяких державах. Крім того, саме BTC швидше за інших криптовалют впровадився у світову економіку і став прийматися як оплата за товари та послуги. Криптобанкомати стали звичайним явищем, а банки пропонують клієнтам не тільки дебетові та кредитні картки, а й ті, до яких прив'язаний криптовалютний рахунок із можливістю поповнення біткоїнами.

Відповідаючи на запитання про те, чи варто купувати біткоїн, експерти сходяться на думці, що купувати головну криптовалюту ніколи не пізно. Це стосується як досвідчених, так і інвесторів-початківців. При цьому не варто дивитись на його високу вартість.

Анти Данилевський, СЕО та засновник Kick Ecosystem, дотримується думки, що біткоїн треба купувати завжди. Експерт наголосив, що у світлі того, як блокуються активи людей, баняться гаманці, конфіскуються кошти та майно, як ні в чому не винні люди підпадають під санкції, біткойн здається єдиним засобом, максимально безпечним порівняно з усіма іншими.

В'ячеслав Коноваленко, засновник і CEO Syndicate Of Traders, вважає, що якщо людина вирішила почати інвестувати в криптовалюти, то однозначно почати варто з біткоїну. На це є низка причин:

  • Найменша волатильність на відміну від альткоїнів.
  • Велика надійність.
  • Дуже хороші перспективи зростання.

Владислав Крилов, головний редактор Crypto.ru, у свою чергу зазначив, що біткоїн перевірений часом, тому й користується великим рівнем довіри з боку інвесторів та трейдерів.За словами експерта, якийсь новий токен потенційно може дати х20 за короткий час, але залишається найвищий ризик скаму. Нещодавня ситуація з Luna показала, що проекти з топ-30 також можуть знецінитись у моменті.

Ренат Калинченко, криптоентузіаст, керівник компанії “Turov Invest”, висловив свою думку щодо цього:

“Набувати біткоїн безперечно варто. По-перше, поріг входу в біткоїн абсолютно такий самий, як і поріг входу в будь-яку іншу криптовалюту. Біткоїна можна купити навіть на 50$, тобто це не критично.

Чи варто купувати біткоїн інвесторам-початківцям? Безперечно – так, тому що біткоїн є стабільним активом для збереження та примноження тих коштів, якими ви вже володієте. І якщо ви купуєте біткоїн, то ви себе хоча б якоюсь мірою убезпечите. Якщо ж інвестор-початківець почне купувати якісь нові перспективні монети, які він побачив на YouTube або йому порекомендували друзі, то є великий шанс, що він ці гроші втратить.

Станіслав Панков, керівник TTM Academy, наголосив на тому, що в більш довгостроковій перспективі (на 10-15 років уперед), біткоїн тільки дорожчатиме завдяки своїй економіці – це дефляційний актив, видобуток якого зменшується рівно в два рази кожні чотири роки. На даний момент видобуто близько 91% всіх біткоїнів. Також вважається, що близько 20% біткоїнів втрачено назавжди через неправильне зберігання.

Також на думку експерта (не є фінансовою рекомендацією), альткоїни – це набагато ризикованіші активи, тримати які слід тільки під час сильного бичачого ринку. Під час ведмежого ринку краще інвестувати в фундаментальні активи, а таких на ринку криптовалют зовсім мало – це тільки біткоін.

Вадим Царенков, провідний криптоаналітик компанії Vekus Mining Development, як аргумент "ЗА" купівлю біткоїну пропонує звернутися до графіка курсу, на якому добре видно, що в довгостроковій перспективі ціна першої криптовалюти зростає. З серпня 2010 року до серпня 2022 р. ціна зросла більш ніж на 75,5 млн % (з 0,035$), що робить Біткоїн найприбутковішим активом за останні 12 років. При цьому чим більше збільшується капіталізація, тим менш волатильним стає актив. Якщо припустити, що ціна Біткоіна в майбутньому досягне 1 000 000 $, то купуючи біткоїн по 24 000 $ можна буде отримати дохід трохи більше 4000%, при цьому невідомо скільки років знадобиться чекати зазначеної ціни, і звичайно, про мільйони % зростання як в минулому можна забути.

При цьому експерт також зазначив, що не варто зважати на той факт, що деякі нові альткоїни показують зростання в тисячі відсотків за рік або навіть кілька місяців, що робить їх привабливішими для нових інвесторів і короткострокових спекулянтів.

Активний трейдинг чи інвестування на довгостроки?

За роки свого існування топова криптовалюта неодноразово доводила свою винятковість. Незважаючи на злети та падіння, актив продовжує зростати в ціні щодо початкових котирувань. У зв'язку з цим у багатьох криптоентузіастів сформувалася думка про те, що біткоїн більше підходить для інвестування, а не активної торгівлі. Бо куди надійніше купити криптовалюту на довгострок, ніж піддаватися паніці при кожному падінні та намагатися на емоція продати монети, щоб відбити хоч частину вкладень.

Ми запитали в експертів, чи правда, що біткоїн – це для тих, хто "купив і забув".Чи можна сказати про те, що топова криптовалюта дозволяє заробити тільки тим, хто орієнтований на довгострокові інвестиції, а тим, хто хоче швидкого прибутку, краще віддати перевагу альткоїнам?

Станіслав Панков дотримується такої позиції з цього приводу:

“Не можна просто так купити біткоїни та забути про них. Як ви думаєте, як почуваються інвестори, які купували біткоїн у листопаді 2021 року по 65-67 тисяч доларів за один біткоїн? Ось саме їм важко забути і швидше за все вкрай складно прийняти свої поточні потенційні втрати, які наступлять, якщо вони зафіксують в мінус. Є серед інвесторів криптовалюти приказка: збиток настає лише тоді, коли ти з ним згоден. У вищезгаданих інвесторів зараз чудова можливість усереднити свої позиції, адже ціна біткоїну впала більш ніж на 65% з останнього цінового максимуму.

За всі 13 років свого існування біткоїн показував довгострокове зростання, проте зараз у світі назріває економічна рецесія. Багато експертів уже кажуть, що вона настала і далі все буде лише гірше. За такого сценарію розвитку подій не зрозуміло, як поведеться головна криптовалюта. Багато традиційних інвесторів досі вважають біткоїн та інші криптовалюти високоризикованими активами, і саме таких активів позбавляються в першу чергу при негативному русі ринків.

Незалежний фінансовий експерт Олександр Рябінін також поділився своєю думкою з читачами нашого журналу:

“Якщо ви хочете швидкі гроші/спекулювати, то це трейдинг чи низькокапіталізована крипта. Решта – інвестиції. Але треба й приймати той факт, що рівень ризику у всіх різний. Купуючи біткоїн, вона мінімальна, порівняно з альткоїнами.”

Чому біткоїн більше підходить для довгострокового інвестування

Частина експертів упевнена, що біткоїн більше підходить для довгострокового інвестування. При цьому вони наголошують на тому, що будь-яке прагнення швидкого заробітку в принципі рідко призводить до бажаного результату, оскільки криптовалютний ринок не терпить поспіху і не прощає помилок.

Ренат Калінченко поділився своїм поглядом з цього приводу:

“Якщо ви хочете швидко заробити на крипторинці, ви, швидше за все, втратите гроші. Тому в крипторинок варто заходити довгостроково.

Так, біткоїн для тих, хто купив та забув. Якщо ви хочете прибутку прямо зараз, спробуйте торгувати на валютній парі біткоін/USDT або біткоін/BUSD, спробуйте заробити на трейдингу. Але, знову ж таки, це дуже небезпечно. А якщо ви хочете саме зберегти активи, то вам потрібен біткоїн. Якщо хочете багато заробити, то так, ви можете розглянути придбання альткоїнів, але будьте обережнішими, купуйте лише фундаментальні проекти.“

Дмитро Носков, експерт криптобіржі StormGain, у свою чергу зазначив, що ситуація на ринку з початку поточного року показала, що біткоїн – це дійсно швидше криптовалюта для довгострокових інвестицій (не дарма її називають "золотом крипторинка"). Особливо, якщо зважити на той факт, що зі своїх максимумів біткоїн обвалився більш ніж у 3 рази (з 60000 доларів до 20000 доларів), повернення до колишнього курсу напевно доведеться чекати дуже довго.

В'ячеслав Коноваленко у свою чергу вважає, що інвестиції – це загалом не про “швидкий прибуток”. За словами експерта, потрібно дуже чітко розуміти, що прибуток на ринку тісно пов'язаний із ризиком. Тому, що вище може бути прибуток, то й вище будуть однозначно ризики.А розумний інвестор однозначно має керувати своїми ризиками.

Роман Малишев, засновник компанії ASGard, погоджується з тим, що в ідеальному варіанті біткоїн варто розглядати на довгострокову перспективу. Слід пам'ятати, що історично ціна біткоїну багато в чому залежить від такої події як Халвінг. Велика ймовірність, що після подій Халвінга 2024 року, 2025 року буде кратне зростання біткоїну. Так можна екстраполювати попередню історію.

“Звичайно, ми також можемо розглядати заробіток за допомогою біткоїну і на короткострокову перспективу, як у випадку, коли він коштував і 40, і 60 тисяч доларів, а купувався за менші гроші, але для цього потрібно мати залізні нерви та вміти чекати, а не всі на це здатні. Говорячи про альткоїни, то, звичайно, коли біткоїн падає, то альткоїн набагато сильніше просаджується щодо біткоїну і також відбувається зі зростанням біткоїну, коли альткоїн набагато сильніше зміцнюється.

Петро Брехов, СЕО SeedLauch, аналогічно вважає, біткоін – це справді довгострокова інвестиція, яка здатна приносити прибуток лише у далекій перспективі. До цієї групи активів відносяться і топові альткоини, типу ETH, BNB, ADA та інші. Швидкий прибуток – це прерогатива спекулянтів, які намагаються купити актив дешевше та продати дорожче, заробивши на різниці цін. Найчастіше такі маніпуляції призводять до корекції ринку. Як приклад, експерт навів токен LUNA і нагадав, як за лічені дні спекулянти скупили значну кількість токенів, а потім різко стали продавати їх, чим повністю обрушили курс монети і спровокували корекцію в секторі альткоїнів.

Аналітик Азіз Кенжаєв дотримується своєї позиції з цього приводу:

“Користувачеві необхідно визначити для себе, чи хоче він швидкого заробітку чи довгострокових інвестицій. Якщо мета – швидкий заробіток, можна спробувати зробити прибуток на ф'ючерсах, торгувати в лонг і шорт тощо.

Біткоїн – це, насправді, "купив і забув". І купив не на 100 доларів, а трохи більше, раз хочеться отримати прибуток, т.к. ціна біткоїну досить висока.”

Георгій Галоян, засновник та СЕО DAO.vc, ще на початку зими передбачав падіння ціни біткоїну до $20 тис., тому для нього корекція ринку не стала несподіванкою. Експерт зазначив, що подібна тенденція спостерігається щороку: за бурхливим зростанням активу завжди слідує падіння, а потім знову зростання. Біткоїн – актив для довгострокового інвестування: від 5 років і вище, тому не можна розраховувати на отримання прибутку від володіння біткоїном прямо тут і зараз. А ось "хайпові" альткоїни, за словами експерта, справді можуть принести короткостроковий прибуток спекулянтам. Однак не варто скуповувати різного роду "shit coins" з надією на швидкий заробіток, краще інвестувати у високотехнологічні проекти та токени блокчейнів.

Чи підходить Біткоїн для активного трейдингу на коротких позиціях?

Інші експерти та аналітики вважають, що в умілих руках топовий криптоактив може принести прибуток і за допомогою активного трейдингу на коротких позиціях. Проблема лише в тому, що новачкам це навряд чи буде під силу, оскільки досвід у трейдингу напрацьовується роками.

Марина Трофімова, СМО Tiger.Trade Copy, вважає, що потрібно чітко розділяти поняття інвесторів та трейдерів. Інвестори дійсно звикли грати вдовгу, тому вони використовують стратегію HODL або "купив і забув".Вони не сподіваються отримати прибуток тут і зараз, тому обирають активи, здатні генерувати надприбутки у майбутньому. Історичний графік ціни біткоїну наочно демонструє, що вартість цього активу зросла на 35432.4% за останні 9 років. І якщо у 2013 році вартість ВТС становила лише $67.81, то у листопаді 2021 року цей показник перевищив $69 тис. Інвестори, які грали вдовгу, змогли заробити надприбутки.

“Щодо трейдерів, то тут інший підхід. Справді, трейдери можуть заробити швидко та багато на торгівлі альткоїнами, і ми бачимо це на прикладі нашого терміналу для копітрейдингу Tiger.Trade Copy. Наприклад, наш користувач зміг заробити близько х50 саме на копіюванні угод з альткоінами. Щодо трейдингу біткоїну, то я б рекомендувала використовувати не спотову, а ф'ючерсну торгівлю, заробляючи на прогнозуванні цін.

Сакіб Ікбал, аналітик фінансового ринку Safe Trade Binary Options, наголосив, що криптовалютні ринки у 2022 році розчарували як інвесторів, так і трейдерів. Багато криптоплатформи впали, а ціни на кілька топових монет досягли нових мінімумів. Біткойн демонстрував стійке зростання вартості протягом кількох років, що було вигідно для середньострокового та довгострокового інвестування. У 1 кварталі 2022 року BTC ціна впала з $30 000 до $20 000, і зараз він торгується в діапазоні $20-25 тисяч.

Часи "купив і забув" для биткоина та інших монет минули. Тепер учасники криптоспільства змушені приймати рішення в умовах падіння ринків та крайньої волатильності. Висока волатильність завжди була присутня на крипторинка. Крім того, рух ціни BTC дуже складно передбачити.Біткоїн більш чутливий до ринкових чинників, ніж традиційні типи активів (акції, золото тощо).

Криптовалютні інвестори мають бути обережними, а також пам'ятати про диверсифікацію портфеля. Йдеться про дотримання правила: "Не клади всі яйця в один кошик". Експерт також як приклад навів корисну пораду на цю тему від Ашиша Сінгхала, гендиректора біржі CoinSwitch:

“Для роздрібних інвесторів нещодавні події мають стати тривожним сигналом, щоб вони більше зосередилися на дослідженнях та розглядали криптовалюту як частину всебічного портфеля, а не як схему швидкого збагачення. Ризик явно вищий, і це необхідно враховувати при ухваленні інвестиційних рішень”.

Владислав Крилов не згоден з тим, що Біткоїн підходить лише для довгострокового інвестування. Якщо порівнювати монету з іншими активами, наприклад, валютами чи цінними паперами, його волатильність виявляється досить високої. Тому в трейдера залишається можливість укладати короткострокові угоди підвищення і зниження.

Антон Биков, старший аналітик компанії Esperio, у свою чергу зазначив, що популярність стратегії HODL серед прихильників біткоїну не виключає його "придатності" для спекуляцій. Що потрібне для активного трейдера? Ліквідність та волатильність. Щодо цього перша криптовалюта, якщо брати ф'ючерси і з плечем дає потрібну комбінацію, з якою останнім часом за рахунок майбутнього The Merge може посперечатися тільки Ethereum.

“Наратив “купив і забув” поширений завдяки позиціонуванню біткоїну як цифрове золото. З урахуванням очікуваного збільшення аудиторії користувачів криптовалют до 1 млрд. до 2025 року та обмеженою алгоритмом емісії в 21 млн. монет логіка в цьому є.Трейдинг далеко не просте занять, яке не освоїш за пару тижнів. Крім надійної торгової системи, ще має бути залізна дисципліна, а це не всім дано. Тому багато хто давно для себе вирішив, що простіше "забути" (якщо, звичайно, не брати плечі), ніж намагатися ловити дно і піки, адже так чи інакше повернення до ATH рано чи пізно не змусить себе чекати.

Владислав Акєльєв, директор з розвитку платформи для інвестицій у криптовалюти ECOS, нагадав, що є чимало трейдерів, які заробляють на головній криптовалюті в короткострокових періодах. Акцент у цій пропозиції потрібно робити на слові трейдер – професіонал, який не інвестує, а у прямому розумінні працює на криптобіржі.

Трейдинг вимагає величезної кількості часу та високої експертизи, тому займаються цим лічені відсотки від усіх учасників крипторинку. Пересічний інвестор не є трейдером і для нього найчастіше найбільш ефективною стратегією інвестування буде довгострокова.

Анти Данилевський поділився своєю думкою з читачами нашого журналу:

“Не можу сказати, що ВТС для всіх – це про “купив та забув”. Є трейдери, які торгують упродовж дня, і роблять це дуже успішно. Вони заробляють і на зростанні, і на падінні, і вміють і шортити, і лонгувати, коли це потрібно, торгують "з плечем" тощо. Тобто це питання кваліфікації.

А ось для звичайної людини, яка не є трейдером, – це скоріше про “купив та забув”. Для решти є безліч можливостей заробити на волатильності, особливо якщо розуміти причини його зростання і падіння.

Володимир Горгадзе, керівник магістерської програми "Блокчейн" у МФТІ, співзасновник токенізаційної платформи Atomyze та IT-компанії Newity, у свою чергу зазначив, що все залежить від торгової стратеги, оскільки далеко не всі інвестори в довгостроковій перспективі розраховують лише на зростання за принципом. купив та забув”.

За словами експерта, багато активних інвесторів використовують біткоїн як волатильний актив з надійною, перевіреною ліквідністю, оскільки це можна назвати найголовнішою відмінністю біткоїну від переважної більшості альткоїнів. Торгова стратегія може спиратися на багаторазові входи-виходи з активу, і в цьому випадку інвесторам важливо, що на всіх біржах торгові пари з біткоіном мають таку можливість практично в будь-який момент часу.

Олександр Лозбень, голова ViaBTC у РФ та СНД, процитував Уоррена Баффетта:

"Якщо ви не думаєте про володіння акцією протягом десяти років, навіть не думайте про те, щоб володіти нею протягом десяти хвилин".

Це твердження цілком можна перенести на криптовалюти. Біткоїн – перша криптовалюта, підкріплена стабільністю, надійністю і мас адопшеном, багато хто воліє інвестувати в неї в довгострок. При цьому експерт зазначив, що біткоїн може приносити гроші і на короткій дистанції, якщо розібратися, як це працює. Стратегія buy-and-hold (купив і тримай) не завжди гарантує прибуток. В останній рік холдери втратили в середньому 30-40% на переоцінці вартості біткоїну. Проте, біткоїн із усіх криптовалют є найменш ризикованим активом. Саме тому деякі вважають, що прибуток за біткоїну не може бути великим, оскільки чим вищий ризик, тим більший прибуток. Так, біткоїн не зробить сто іксів за день, як якийсь альткоїн, але у випадку з альткоїнами завжди є елемент гри в казино, ніхто не знає, що з ними буде завтра, біткоїн завжди показував себе позитивно в довгострокових інвестиціях.