Займатися доброчинністю – завжди почесно. Але в країні, де значна частина громадян знаходиться за межею бідності, а тисячі людей, у тому числі дітей, страждають від тяжких, часто невиліковних захворювань, допомогти всім не зміг би й сам Рокфеллер. Саме тому, аби мати змогу підтримати якомога більше людей, які потребують матеріальної та психологічної допомоги, у нашому місті й був створений Міжнародний благодійний фонд «Крила Надії».

Співзасновниками фонду є директор телекомунікаційної компанії «Зурбаган» Андрій Рошкован, його дружина Валерія Рошкован (директор фонду) та їхній добрий друг Олег Краєць, який вже понад 20 років мешкає в США, але не перестав цікавитися тим, що відбувається на його Батьківщині.


«Датою створення фонду є 12 жовтня цього року, – розповідає Валерія Рошкован, – саме тоді після тривалої процедури вирішення юридичних питань ми отримали свідоцтво про реєстрацію. Наш фонд зорієнтований на дітей з особливими потребами, тяжкохворих дітей, на родини, які опинилися в складних життєвих обставинах, але це не значить, що ми не допомагатимемо іншим категоріям людей, які звернуться до нас за допомогою. За два місяці офіційної діяльності фонду «Крила Надії» ми надали допомогу кільком людям, які потребують коштів на лікування, операції та реабілітацію.
Серед останніх проведених фондом заходів – благодійна акція «З теплом у душі».

27 листопада спільно з фахівцем із соціальної роботи конотопського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяною Крицькою директор благодійного фонду «Крила Надії» Валерія Рошкован відвідали багатодітні родини Красовських, Обруч та родину Червякових і передали для діточок теплий одяг від американської благодійниці.


3 грудня, у рамках відзначення Дня інвалідів, в приміщенні Центру культури і дозвілля «Кінотеатр Мир» була відкрита персональна виставка фоторобіт Ірини Загорної «Під крилом метелика». Це – черговий благодійний проект фонду «Крила Надії». На заході була присутня й сама авторка робіт. Тож усі охочі могли познайомитися та поспілкуватися з нею.
Дев’ятнадцятирічна конотопчанка Ірина Загорна від народження страждає від рідкісного і поки що невиліковного захворювання «Булльозний епідермоліз». Шкіра дівчини така ж тендітна, як і крила метелика, будь-яке, навіть дуже незначне, тертя або дотик може викликати руйнування шкірного покриву. Підступна генетична хвороба перетворює її життя на суцільний біль і страждання.
Кілька місяців тому про проблему «дітей-метеликів» чи не вперше в Україні відкрито заговорили в програмі «Стосується кожного» на «Інтері». Однією з героїнь цієї передачі була й конотопчанка Ірина Загорна. Я випадково натрапила на цю передачу й була вражена тим, що ми, конотопці, навіть не знаємо, що поруч із нами живе талановита й життєрадісна дівчинка Іринка, яка, у буквальному сенсі, вимушена боротися за своє життя.

Вдруге про Ірину я дізналася з анонсу її власної виставки фоторобіт, організованої Міжнародним благодійним фондом «Крила Надії».
Попри страшний діагноз, Ірина не втратила жаги до життя і здатності помічати прекрасне навіть у дрібничках. Ця особливість вразила й директора фонду «Крила Надії» Валерію Рошкован. Саме тому фонд і вирішив взяти дівчину під своє крило.


«Організувавши фотовиставку робіт Ірини Загорної, ми хочемо не просто зібрати кошти, потрібні їй на дороговартісні матеріали для перев’язки, у першу чергу, ми хочемо дати дівчині можливість реалізувати себе, як особистість, познайомитися з новими людьми, знайти друзів, – розповідає Валерія Рошкован. – Адже через хворобу Ірина фактично зачинена в чотирьох стінах. Звісно, у неї є друзі та знайомі в соціальних мережах, але таке спілкування не замінить живого. Тим більше, ця надзвичайно життєрадісна дівчина, яка не здається й навіть прагне самовдосконалюватися, постійно пізнавати щось нове, заслуговує на визнання!».
За словами Валерії Василівни, організовуючи фотовиставку «Під крилом метелика», вони з Іринкою вирішили відібрати для неї роботи із зображеннями природи. Хоча дівчина любить фотографувати все: людей, тварин, тож у перспективі можна організувати не одну виставку її робіт. Експозиція великоформатних фотознімків із чудовими краєвидами природи розміщуватиметься в приміщенні Центру культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир» протягом місяця.


Тож усі охочі мають чудову нагоду побачити їх і навіть придбати роботи, що сподобаються найбільше. До речі, друк фотознімків взяла на себе телекомунікаційна компанія «Зурбаган», не лишилося байдужим і керівництво поліграфічного центру «Олімп», де друкувалися роботи, зробивши істотну знижку на їх виготовлення.
Під час відкриття виставки організатори цієї доброчинної акції роздавали учасникам заходу символічні метелики з реквізитами фонду та самої Ірини Загорної. Крім того, у холі розміщена скринька, аби кожен бажаючий міг зробити благодійний внесок для полегшення наслідків Іринчиної хвороби.
Тож запрошуємо жителів міста поглянути на світ очима своєї землячки, яка любить життя й охоче ділиться оптимізмом з іншими!

ТЕТЯНА СЕРЕДА